Oferta dla kierowców!

17 kwietnia 2013, Komentarze: Możliwość komentowania Oferta dla kierowców! została wyłączona

Jak wykazują statystyki, w Polsce w ciągu roku w wypadkach drogowych ginie ponad 5 500 osób. Dziesięciokrotnie więcej jest rannych. Pokazuje to nam, że pomimo bezpieczniejszych samochodów i lepszych dróg nadal brak nam wyobraźni za kółkiem. Może jednak warto pomyśleć nad nieprzewidzianymi efektami kolizji?
Od 1 lipca 2010 roku Polisa Życie oferuje swoim klientom nowy produkt życiowy o nazwie BEZPIECZNY NA DRODZE. Ciekawym rozwiązaniem, a zarazem nowością w tego typu produktach jest miesięczna renta w wysokości 1000 zł, która wypłacana będzie przez 10 lat ubezpieczonemu, jeśli – rzecz jasna – w wyniku wypadku komunikacyjnego orzeczono u niego trwałą i całkowitą niezdolność do pracy.
Ubezpieczenie jest bardzo przejrzyste i dotyczy tylko i wyłącznie wypadków komunikacyjnych. Poniżej  zaprezentowano kalkulację ubezpieczenia.

Składka roczna -140 zł

Zgon w wyniku nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego
100 000 zł

 

Renta z tytułu trwałej całkowitej niezdolności do pracy wskutek nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego
1000 zł miesięcznie przez 10 lat

 

Powstanie trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego
100 zł za 1% uszczerbku

 

Pobyt ubezpieczonego w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego, minimum 4 doby
100 zł za 1 dzień pobytu (max 21 dni)

 

Pobyt ubezpieczającego w szpitalu na Oddziale Intensywnej Terapii wskutek nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego minimum 1 doba
100 zł za 1 dzień pobytu (max 14 dni)

 

Na tego typu rozwiązanie może sobie pozwolić praktycznie każdy, niezależnie od wieku i wykonywanego zawodu. Do zakupu zachęca przede wszystkim przystępna składka w wysokości 70 zł dla kobiet za rok, a w przypadku mężczyzn jest to 140 zł. Dla osób, które zawodowo prowadzą samochody ciężarowe powyżej 850 kg, bądź autobusy poza terenem zabudowanym składka jest wyższa o 50%. Należy jednak pamiętać, że jest to jedynie 210 zł rocznie, a zabezpieczenie dla całej rodziny i samego ubezpieczonego wysokie. W razie nieszczęścia sam ubezpieczony może otrzymać aż 133 500 zł.
Dobre warunki to podstawa ubezpieczenia, warto również przyjrzeć się innym jego aspektom. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na warunki ogólne i zawarte w nich definicje, które należy poznać, ponieważ nasza prywatna interpretacja przepisów może znacznie różnić się od zapisów zastosowanych przez firmę.
Według Polisy Życie trwała i całkowita niezdolność do pracy to pełna niezdolność do wykonywania jakiegokolwiek zawodu potwierdzona decyzją organu rentowego czyli ZUS-u lub KRUS-u o przyznaniu stałej renty.
Natomiast wypadek komunikacyjny według tych warunków obejmuje wypadki zaistniałe w czasie gdy ubezpieczony był kierowcą, pasażerem pojazdu lub poruszał się jako pieszy oraz podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu, którym przemieszczał się lub chciał się przemieścić ubezpieczony.
Równie ważne, jeśli nie najważniejsze są wyłączenia odpowiedzialności. Na szczęście wyłączenia w BEZPIECZNY NA DRODZE są takie jak w większości firm ubezpieczeniowych.
Firma uprzedza, że nie wypłaci świadczenia jeśli kierujący był pod wpływem alkoholu i nie miał uprawnień do kierowania pojazdem oraz jeżeli przyczyną wypadku był brak aktualnych badań technicznych. Uczestnicy rajdów i wyścigów samochodowych oraz użytkownicy motocykli i quadów nie są objęci ochroną jaką proponuje Polisa Życie.
Podsumowując, produkt jest ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich kierujących pojazdami, szczególnie ze względu na atrakcyjne składki i innowację związaną z wypłacaniem renty. Dlatego też, jeżeli często poruszasz się samochodem i myślisz o pełnym zabezpieczeniu siebie i swojej rodziny, warto zwrócić uwagę na propozycję Polisy Życie, ponieważ – jak dobrze wiemy – polskie drogi nie oferują zwiększającego się komfortu ani bezpieczeństwa podróży, lecz wręcz przeciwnie.

Maria Ostrowska