Ubezpieczenie zdrowotne

3 lipiec 2013
Komentarze: 0
Kategoria: zdrowotne
3 lipca 2013, Komentarze: 0

Jak bardzo jest potrzebne dowiadujemy się kiedy zdarzy się wypadek lub nagła choroba. Dzień pobytu w polskim szpitalu to kilkaset złotych. Za operację wyrostka trzeba zapłacić około 2 000 zł. Wszelkiego rodzaju złamania to też koszt kilku tysięcy złotych.

Każda osoba zatrudniona na umowę o pracę nawet na ¼ etatu lub umowę zlecenie posiada ubezpieczenie zdrowotne w NFZ. Tak samo osoby prowadzące działalność gospodarczą lub zarejestrowane jako bezrobotne. Osoba, która nie posiada takiego ubezpieczenia z żadnego tytułu może wykupić samodzielnie ubezpieczenie zdrowotne w NFZ. Aktualny koszt to 321,59 zł miesięcznie. Należy pamiętać jednak o karach za brak ciągłości ubezpieczenia zdrowotnego dla osób samodzielnie opłacających składki. W zależności od czasu braku ciągłości ubezpieczenia zdrowotnego wysokość takiej kary waha się w granicach od 714 zł do 7146 zł.

Dla takich osób polecamy prywatne ubezpieczenia zdrowotne, które też nie są tanie ale zdecydowanie ich koszt jest niższy niż kara + koszt miesięczny ubezpieczenia NFZ.

Zapraszamy do naszego biura ubezpieczeń w Kielcach, które oferuje szeroki wachlarz ubezpieczeń zdrowotnych z firm takich jak: AVIVA, AEGON, COMPENSA i innych, gdzie składka miesięczna waha się w zależności od zakresu od 80 do 300 zł.