Oszczędzanie czas zacząć!

20 grudzień 2013
Komentarze: 0
Kategoria: Inne
20 grudnia 2013, Komentarze: 0

Przyjęte jest że, październik jest miesiącem oszczędzania ale tak naprawdę trzeba oszczędzać cały czas. Wiedząc, że „bogatym nie jest ten co dużo zarabia a ten co dużo oszczędza” warto rozpocząć systematyczne oszczędzanie już teraz.

Dzisiaj kiedy nasza przyszłość jest niepewna, a ciągłe zmiany chociażby to co się dzieje z OFE, uświadamiają nam że nie mamy co liczyć na przyszłe emerytury. Należy zatem podjąć odpowiedzialną decyzję o oszczędzaniu pieniędzy na przyszłe godziwe życie. Bardzo mało Polaków odkłada jakiekolwiek pieniądze o emeryturach nie wspominając. Niewątpliwie, konsumowanie pieniędzy na bieżące wydatki oraz ubożenie społeczeństwa jest jedną z przyczyn braku chęci do oszczędzania ale co potem? Dominuje postawa wyczekiwania, że jakoś pieniądze się znajdą. Niestety nie docenia się celowości oszczędzania na konkretne cele (dzieci, mieszkanie, wykształcenie, samochód, wakacje, itp.) Oszczędzanie celowe skłania do systematyczności. Planować należy zarówno kwotę do zgromadzenia, jak i niezbędny, realistyczny okres na osiągnięcie założonego celu.

Jest wiele form oszczędzania pieniędzy obecnie bardzo dobrymi produktami na rynku są IKE (Indywidualne Konta Emerytalne). Są bezpieczne, nie pobierany jest tutaj podatek Belki od zysku i w zależności od firmy ubezpieczeniowej cechują się zróżnicowanymi kosztami zarządzania. Dają możliwość odłożenia konkretnych pieniędzy bowiem „inwestowanie to płacenie za przyjemności odłożone na później”.

Rzetelnych informacji o produktach dostępnych na rynku udzieli Ci doświadczony doradca w Biurze Ubezpieczeń „Prosper”. Zapraszamy!